TANEC

AFRICKÝ TANEC   …neboli Afro

Název africké tance je popravdě trochu zavádějící nebo spíš příliš zjednodušený. Asi tak jako bychom řekly evropské nebo asijské tance. Například španělské flamenco nemá nic společného s českým kozáčkem. Rovněž tak nemá jihoafrický folklor nic společného s egyptským břišním tancem. V celé Africe je tolik rozdílných stylů, jako druhů sýra. I přesto se jméno africké tance používá, a to ve všech jazycích.

Abych tedy upřesnila jaké to afro tančím a učím, jedná se o styl pocházející ze západní Afriky, ze zemí Guinea Conakry, Mali a Senegal. Tanec je v těchto zemích pokládán za přirozené vyjádření člověka, bez ohledu na věk, postavu a zkušenosti. Je to plné právo projevit radost z pohybu, kterou si tamější umí dopřát. Tančí se na oslavách, zasnoubeních, svatbách a jiných událostech, kterých je mnoho. Bubeníci k tomu hrají na bubny a často se i zpívá. Každá slavnost má své tradiční rytmy a taneční kroky.

V současnosti se tanec i hudba modernizují. V jednom rytmu se kromě původních tradičních kroků objevují i jiné, předělané nebo se tvoří úplně nové. Sestavují se celé choreografie často doplněné o divadelní prvky a vytváří tak celé příběhy. Tento styl se nazývá “Balet styl”, a to proto, že “balet” je název pro celou taneční skupinu. (např. Balet de Marveilles, Balet Africaine..). Většina učitelů v Evropě dnes učí právě balet styl.

Ačkoliv se při afru tančí specifické kroky, každý v něm může najít a vyjádřit svůj vlastní styl. Hudba, která nás doprovází pod taktovkou zapálených bubeníků je motorem a motivací prožívat každý okamžik na plno. Rytmus, radost z pohybu, sami ze sebe. Nemusíte tančit jako tanečník z Pobřeží slonoviny, ale je důležité, aby jste se u toho cítili příjemně a tančili ze srdce.

*AKTUÁLNÍ  ROZVRH*


PODZIMNÍ SEMESTR probíhá od 14.9.2020 do 28.1.2021

ZAČÁTEČNÍCI: PONDĚLÍ 18:00 – 19:30

POKROČILÍ: ČTVRTEK 18:00 – 19:30

ZŠ MALICKÁ 1, ROUDNÁ, PLZEŇ

Cena: Celý kurz 2900,-


Ukázkové video z hodin můžete shlédnout zde:

https://www.facebook.com/Afrodancepower/videos/455641225391390/