JÓGA

Když se řekne jóga, vzbudí to v lidech různé reakce. Někdo si představí meditujícího vousáče, jiný ty nejkrkolomější pozice, někdo naopak pokládá jógová cvičení za příliš lehká, vždyť se celou dobu válíme na zemi atd. Vše je pravda. V józe najdete snadnější i náročnější fyzická cvičení, dechová cvičení, meditaci, relaxaci, zpěv. Každý si z ní může vybrat to své, co mu přináší radost a naplnění.

Jóga pochází ze slova Jho, které znamená spojení, sjednocení, rovnováha. Je to tisíce let stará komplexní disciplína, která obsahuje jak fyzické cvičení pro naše tělo, tak dechové a zklidňující praktiky pro naši mysl a vědomí. Pravidelné cvičení mezi nimi vytváří harmonii. Tělo posiluje, protahuje, uvolňuje a díky dechovým cvičením i pročišťuje. Mysl zpomaluje a zklidňuje od přebytečných myšlenek a navozuje vyvážené emoční a psychické rozpoložení.

Absolvovat učitelský výcvik v jógovém centru v Nepálu byla pro mě velice cenná zkušenost. Umožnila mi nahlédnout na zásadní rozdíly v životním stylu, kontextu a tím i uchopení a praktikování jógy mezi západním a východním světem. Některé techniky mohou být pro naši mentalitu nepochopitelné nebo příliš extrémní. Já osobně se řídím jednou ze zásad jógy, tou je „nenásilí“. Proto nikomu nevnucuji její duchovní hodnoty, ani nejsem zastáncem názoru, že jedině striktní dodržování všech praktik je ta „opravdová jóga“. Věřím v její velký léčebný přínos v jakékoliv podobě a nechávám na každém, ať si vybere sám kam, jakým způsobem a jak hluboko se chce ponořit.

Jóga má kompletní poselství pro lidstvo. Pro lidské tělo, pro lidskou mysl a má také poselství pro lidskou duši.“ Swami Kuwalayananda

LEKCE

Vedu soukromé, skupinové a firemní lekce. Učím tradiční Hatha Jógu a dynamičtější Hatha Flow. Věřím, že každý učitel vnáší do svých hodin nejen svoje znalosti, ale hlavně kus sám sebe, svoje srdce a přesvědčení. Já čerpám ze zkušeností nabytých z praxe s lidmi z různých koutů Evropy. Ty mi umožnily vysledovat, jaký způsob, tempo a kombinace náročnějších asán (pozic) s uvolněním a relaxací přináší vyrovnaný a blažený pocit.

SKUPINOVÉ LEKCE

 

Vzhledem k plné kapacitě bohužel momentálně neprobíhají žádné skupinové lekce.

SOUKROMÉ LEKCE

Soukromé lekce jsou vhodné pro jednotlivce a menší skupinky. Pro ty, kteří vyhledávají individuální přístup lektora nebo chtějí cvičit v pohodlí svého domova. Hodina je vytvořena přímo pro Vás na míru. Věnuji se Vašim potřebám, přizpůsobím tempo a cviky Vašim možnostem, přáním či omezením tak, abyste byli spokojení. Lekce probíhá v mém studiu (max. 3 účastníci), popřípadě přijdu k Vám domů.

FIREMNÍ LEKCE

V poslední době přibývá zaměstnavatelů, kteří pečují o fyzické a psychické zdraví svých zaměstnanců. Dlouhé hodiny před počítačem způsobují bolesti zad, hlavy a krku a právě tehdy je jóga velice prospěšná. Protáhnout se, posílit držení těla, uvolnit se a načerpat nové síly přináší pro zaměstnance i vedení celou řadu výhod. Zvyšuje tělesnou i duševní pohodu, odbourává stres, zlepšuje paměť a soustředění, zvyšuje výkonnost i vztahy na pracovišti. Cvičit je možné přímo v prostorách Vaší firmy. Pokud nemáte dostatečný prostor, pak můžete rezervovat pravidelnou lekci jen pro Vaše zaměstnance. Standartní délka je 60 min., cvičí se v průběhu pracovního dne, ráno či v době oběda.

Ceník

Skupinová lekce 60 min (úterý)

Celý kurz 14 lekcí 2100,- Kč

Jedna lekce 170,- Kč

Soukromá lekce 60 min 500,- Kč

Firemní lekce 60 min 1000,- Kč